Ziraat Bankası Sera Kredisi Faiz Oranları

Koronavirüs salgının yaşanması, meyve ve sebze fiyatlarının artması hükümeti harekete geçirdi. Açıklanan önlem paketleri çerçevesinde devlet bankalarıyla anlaşmalar sağlandı. Böylece düşük faizli ya da faizsiz kredi seçenekleri sunularak üreticinin rahat bir nefes alması hedefleniyor. Ziraat Bankası sübvansiyonlu krediler içerisine Sera Kredisini de ekledi. Ziraat Bankası Sera Kredisi faiz oranları ile sunulan imkanlar çerçevesinde örtü altı tarım desteklenecek.

Ziraat Bankası Sera Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

 

Yapılan destekler neticesinde Ziraat Bankası kredilerde yarı yarıya oranda bir faiz indirimi yaptı. Verilen krediyle birlikte bankadan en fazla 25.000.000 TL nakit desteği alabiliyorsunuz. Böylece Sera Kredisi 2020 hesaplama yapılırken diğer yıllara nazaran ödenen faiz tutarları %50’lik daha az bir ödemeye sahip olacak.

Ziraat Bankası Sera Kredisine Başvurmak için Gerekli Belgeler

 

Çiftçiyseniz ve örtü altı tarım faaliyetinde bulunuyorsanız devlet bankası tarafından verilen düşük faizli krediyi alabiliyorsunuz. Ancak krediye başvurmak için öncelikle bazı belgeleri tamamlamanız gerekiyor. Sera Kredisi başvuru evrakları aşağıda belirttiğimiz şekilde hazırlanmalı ve bankaya teslim edilmelidir.

  • Kimliğinizin arkalı ve önlü fotokopisini çektirerek dosyanıza ekleyiniz.
  • Çiftçi Kayıt Sistemi’ne üyeliğiniz olmalı ve buradan belgenizi almalısınız.
  • Verilecek kredi sadece örtü altı tarım faaliyetlerini desteklediğinden bu sisteme kaydınız bulunmalı.
  • Kurulu bir seranız yoksa yeni açacağınız sera için bankadan verilecek ekspertiz raporunuz olmalı.
  • Seranıza yönelik yapacağınız tadilatlar için kredi çekecekseniz ilgili faturalarınızı yanınızda götürmelisiniz.

No comment