Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi

Ülkedeki tarımsal üretimi sağlayan çiftçilere yönelik verilen destekler dahilinde çiftçi kredisi veren bankalar bulunuyordu. Ancak son yapılan düzenlemeyle birlikte Ziraat Bankası’na başvurarak kredi alacak çiftlere kolaylıklar sağlandı. Yapılan düzenleme 2020 yılından başlayarak 2022 yılına kadar geçerli sayılacak. Bu düzenleme sonrasında Ziraat Bankası faizsiz Çiftçi Kredisi verecek. Kredi imkanından yararlanmak isteyen çiftçiler bankaya başvuruda bulunabilecekler.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi için Gerekli Şartlar

 

Ziraat Bankası çiftçi kredisi faiz oranları 2020 yılında yaşanan olağanüstü haller sebebiyle kaldırıldı ya da çok makul seviyelere düşürüldü. Ancak her çiftçi faizsiz kredi imkanından yararlanamayacak. Faizsiz çiftçi kredisi almak için gerekli şartlar şu şekilde:

  • Çiftçilerden hayvansal üretim yapanlar bu destekten faydalanabilecek. Büyükbaş – küçükbaş hayvancılık, deniz ürünleri yetiştiriciliği, kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapan üreticilerin faydalanabileceği kredi için iki farklı dönem bulunuyor. Yatırım döneminde çekilen krediler için faiz alınmayacak. İşletme dönemindeki kredilere ise %50 faiz indirimi yapılacak.
  • Bitkisel üretim yapan çiftçiler ise hem yatırım, hem de işletme dönemlerinde yarı yarıya faiz indirimden faydalanabilecek.
  • Çiftçilik yapabilmek için traktör ya da arsa almak isteyen, iyi tarım uygulamaları yapacak kişilere faiz oranları tamamen sıfırlanacak.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Miktarı

 

Bankaya başvurduğunuzda kredi çekme tutarınıza göre faiz oranlarınız belirlenecek. Eğer 100.000 TL’nin altında bir çiftçi kredisi almak isterseniz size faiz uygulanmayacak. Bu tutarın üzerindeki kredi talepleriniz için indirimli faiz seçenekleri sizlere sunulacak.

No comment