PTT Faizsiz Kredi Şartları

Emeklilerin emekli aylıklarıyla yeterli düzeyde ihtiyaçlarını karşılayamaması durumunda bankalar ve PTT tarafından emeklilere özel krediler sunulmaktadır. Ancak bu konuda PTT emekliye kredi faizsiz seçenekleriyle tüketicilerin dikkatini daha fazla çekmektedir. PTT faizsiz kredi şartları ve alınabilecek kredi tutarlarını sizler için araştırdık. Birçok kişiye geçim kaynağı olacak kredi sayesinde avantajlar ve imkanlar veriliyor.

PTT Faizsiz Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

PTT emekliye faizsiz kredi 2020 yılı içerisinde sunulmaya başlandı. Bu krediden yararlanmak için tüketicilerin bazı şartları karşılaması gerekiyor. PTT ve Aktifbank işbirliği neticesinde krediden yararlanmak için aşağıdaki şartlara sahip olmanız yeterlidir:

  • PTT faizsiz kredi başvurusu için öncelikle düzenli olarak emekli aylığı almanız gerekiyor. Emekli aylığınızda herhangi bir kredi ya da ipotek kesintisi yaşıyorsanız PTT’nin bu imkanından yararlanamazsınız.
  • Emekli maaşınızı PTT üzerinden almanız diğer bir şarttır. Eğer maaşınızı farklı devlet ya da özel bankadan alıyorsanız maaş taşıma işlemi yaparak bu krediyi çekebilirsiniz.
  • PTT anlaşmalı bankalar 2020 kapsamında sadece Aktifbank bulunuyor. Dolayısıyla diğer bankalarla çalışan emekliler kredi için başvuru yapamayacaklar

PTT Faizsiz Kredi Tutarı Ne Kadar?

PTT’den emekli aylığı alan ve herhangi bir bankaya kredi borcu bulunmayan emeklilerin ihtiyaçlarını karşılaması için verilmesi planlanan kredi tutarı 80.000 TL’dir. Krediyi faizsiz şekilde alabilmek için 80.000 TL bandını aşmamanız gerekiyor. Eğer bu tutarın üzerinde kredi çekecekseniz sizlere düşük oranlı faizler uygulanmaktadır. PTT faizsiz emekli kredisi için yapılan çalışmalar ve iyileştirmeler devam ediyor.

No comment