KYK Ziraat Bankası Kartı Nasıl Alınır?

Bilindiği gibi Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi için KYK Ziraat Bankası Kartı aracılığıyla ödemeleri yapmakta, haliyle ATM’den para çekmek veya pos cihazı kullanarak alışveriş yapmak isteyen gençlerin Ziraat Bankası KYK anlaşması aracılığıyla kartını temin etmesi gerekmektedir. KYK Yurt Ödemesi Ziraat Bankası üzerinden nasıl gerçekleştiriliyor, Ziraat Bank Genç Kart adıyla verilen kredi ve burs ödemesi kartı nasıl temin ediliyor, gibi soruların tamamı yazımızda.

KYK Burs ve KYK Yurt Ödemesi için Genç Bank Kart

Başvurunun sonuçlanmasından sonra sorgusu TC kimlik numarası ile yapılan Ziraat Bankası KYK Yurt Ödemeleri ve burs harçları için Genç Bank Kart aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Şifresini ister ATM’lerden ister 0 850 220 00 00 numaralı telefonu arayarak banka yetkilileri aracılığıyla yapabilecek olan gençler, Ziraat Bankası şube listesine de bankanın online sayfası üzerinden ulaşarak işlemlerini gerçekleştirebileceği gibi, bankanın online şubesinde üyelik oluşturarak da şifre belirleme imkanına sahip olabiliyor.

Bankkart Genç’i almak için başvuruda bulunup sonrasında farklı bir ile geçenler, Şube/Hizmet Noktası numarasını yani 0850 258 00 00 numaralı telefonu arayıp, kendilerinin il dışında olduğunu bildirerek teslim şubesi için değişiklik talep edebilmektedirler.

KYK kredi veya burs hesabınız taahhütname onayının sonrasında kullanıma açılmakta, sonrasında banka yetkilileri tarafından Harçlık Avans ve Kredi Kartı gibi diğer ek işlem taleplerinize yönelik değerlendirmeler sağlanmaktadır. Ek hizmetlerden faydalanmak isteyen öğrencilere banka tarafından ulaşılarak bilgilendirme yapılmaktadır.

Ziraat Bankası KYK Kartı İçin Şifre Oluşturma

Bankkart Genç için şifre oluşturmak isteyenlerin ise birden çok alternatifinin bulunması, işleri oldukça pratik ve hızlı kılan bir diğer durum. KYK Ziraat Bankası Kartı olarak tanımlayabileceğimiz bu kartın ATM’lerden, online şubeden veya mobil uygulamalardan şifre geliştirerek kullanıma açılması mümkün. Bir diğer seçenek olan SMS ile şifre belirleme içinse sırasıyla; SIFRE boşluk kartınızın son 6 hanesi, anne kızlık soyadınızın son 2 harfi veya doğum yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodunu yazarak 4757’e kısa mesaj atıp şifre oluşturabilirsiniz.

Belirtilen tarihler arasında kartını şahsen teslim almamış olan öğrencilerin diğer teslim tarihleri hakkında bilgi almak için online sistem üzerinden sorgulama gerçekleştirmekte, Ziraat Bankası KYK Yurt Ödemeleri başvurusu sürecinde Genç Bankkart almış olmanız halindeyse KYK ile ilişkili banka hesabınız mevcut Genç Bankkart kartınızla birleştirilmektedir.

7 comment

    […] için kredi veya kartlara ilişkin her konuda bilinçlenmek önemli bir amaç haline gelmektedir. KYK Ziraat Bankası kartı gibi yaygın şekilde kullanıldığı için detayları sıkça merak edilen tüm bankacılık […]

    […] KYK Ziraat Bankası Kartı Nasıl Alınır? […]

    […] Mutlaka İlginizi Çeker:  KYK Ziraat Bankası Kredi Kartı Nasıl Alınır? […]

    […] Mutlaka İlginizi Çeker: KYK Ziraat Bankası Kredi Kartı Nasıl Alınır? […]

drugs used to threat kidney says: - 17 Şubat 2021, 21:43

As a Newbie, I am permanently exploring online for articles that can benefit me. Thank you

buy kidney pain medications says: - 17 Şubat 2021, 22:14

As a Newbie, I am constantly searching online for articles that can aid me. Thank you

buy kidney medications says: - 17 Şubat 2021, 22:59

As a Newbie, I am constantly browsing online for articles that can aid me. Thank you